Párty Blog

Vyberáme balóny na narodeniny, svadbu a iné oslavy

Plánujete narodeninovú alebo svadobnú oslavu a neviete, ktoré balóny sú vhodné pre konkrétny druh slávnosti? Po prečítaní tohto článku bude vaše rozhodovanie oveľa jednoduchšie.

Narodeninové balóny so širokou škálou farieb a tvarov

Balóny sú samozrejmou súčasťou narodeninových osláv. Pri ich výbere neplatia takmer žiadne pravidlá, iba niekoľko odporúčaní. Narodeninové balóny by mali farebne ladiť s celou výzdobou. Pre mužov neexistuje žiadna predpísaná farba, takže všetky narodeninové doplnky môžete vyberať v odtieňoch obľúbenej farby oslávenca, alebo zvoliť balóny v pastelových farbách. Ženy obľubujú sýte farby, ružovú alebo červenú. Svoje deti maximálne potešíte vtedy, ak im oslavu vyzdobíte balónmi v rôznych žiarivých farbách. Balenia s mixom rôznych farieb sú pre detské oslavy ideálnou voľbou.

Svadobný program II. - hry a súťaže pre ženícha a nevestu

svadba

Hry a súťaže pre ženícha a nevestu sú určené síce najmä na pobavenie, ich druhotným cieľom je však zisťovanie toho, ako sa mladomanželia poznajú a aj na zistenie, či si  budú rozumieť a ako sa im bude spolu žiť. Ja sa teda úplne nestotožňuje s niektorými hrami, neviem, či by som práve na svadbe chcela odhaliť o mojom ženíchovi informácie, ktoré by mohli zmeniť moje rozhodnutie. Väčšina z nich je však pre novomanželov určite o pár rokov milou a vtipnou spomienkou.

 

 

Svadobný program I. - tanečné hry a súťaže

   ScaringeWedding-5362-Jason-Joness-conflicted-copy-2012-01-28V súčasnosti sa stáva trendom zabaviť hostí na svadbe rôznymi hrami a súťažami. Niektoré z nich sú určené len pre ženícha a nevestu, iných sa môžu zúčastniť všetci svadobní hostia a zabaviť sa tak. Stále vznikajú nové hry a súťaže, ktoré vymýšľajú mladomanželia za účelom spríjemnenia a oživenia svadobnej oslavy. V prvom z článkov o svadobných hrách si môžete prečítať o tanečný hrách, ktoré mám ja najradšej.

 

 

 

Témy, ktoré potešia všetky dievčatá I.

Ak pripravujete oslavu pre Vašu dcéru, kamarátkuneter, sesternicu alebo známu máte neuveriteľne veľa možností, ako tematicky zamerať narodeninovú párty. Mladšie dievčatá zaujímajú iné témy ako staršie, preto vyberajte tému aj na základe veku oslávenkyne. Uistite sa, že párty téma, ktorú ste si vybrali vašu ratolesť zaujíma a oslave sa poteší. 

Hélium: 10 zaujímavostí, ktoré ste o tomto plyne určite nevedeli

86623KF (1)Dokáže udržať balóny vo vzduchu niekoľko hodín, ale aj mesiacov. ozrite sa však aj na ďalšie zaujímavé vlastnosti, ktoré v sebe hélium ukrýva.

1. Hélium je hneď po vodíku druhý najrozšírenejší prvok vo vesmíre a tvorí až 25 % jeho pozorovateľného okolia.

2. Pomocou hélia dokážu vedci určovať vek minerálov a na základe héliových geologických hodín určili aj trvanie existencie našej Zeme. Podľa výpočtov odhadujú geochronológia jej vek na 5 až 6 miliárd rokov.

3. Hélium sa prvýkrát stal na trhu voľne dostupným plynom v roku 1928.

4. Hmotnosť hélia je taká malá, že dokáže uniknúť aj zemskej gravitácii. Tá naopak nie je dostatočne silná na to, aby dokázala hélium udržať pri zemi a tak jeho častice po uvoľnení do atmosféry ujdú až do ďalekého vesmíru.

5. Pri teplotách blízkych absolútnej nule, teda −273,15 °C, sa hélium mení na kvapalinu s vlastnosťami, ktoré sa len tak bežne nevidia. Supratekutosť je stav, kedy hélium nemá absolútne žiadne vnútorné trenie a tečie neuveriteľnou rýchlosťou, preteká cez steny nádob a vyteká ich horným koncom.

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií TU.